دلایل استفاده و استقبال مصرف کنندگان از کف کاذب فولادی با روکش HPL را بررسی نماییم .

برای درک مطلب بهتر این محصول را با کف کاذب آلومینیومی با روکش PVC و کف کاذب سولفات کلسیم با روکش HPL مقایسه میکنیم :

قیمت کف کاذب :

یکی از دلایلی که این محصول را به پرفروشترین محصول بازار تبدیل کرده است قیمت مناسب آن نسبت به محصولات مشابه دیگر میباشد . به عنوان مثال کف کاذب آلومینیومی قیمتی حدوداً دو برابر  و کف کاذب سولفات کلسیم قیمتی بیش از دو برابر کف کاذب فولادی با روکش HPL را دارا میباشد .

کف کاذب نوآوران

وزن کف کاذب :

هر عدد تایل کف کاذب فولادی با روکش HPL وزنی حدود 14 کیلوگرم دارد . تایل کف کاذب آلومینیومی حدود 8 کیلو و تایل سولفات کلسیم حدودا 18 کیلو وزن دارند . وزن نوع فولادی از این جهت مناسب میباشد که نه مانند نوع آلومینیومی سبک است که زود و سریع از رگلاژ خارج شود و کاذب بودن کف را به مصرف کننده تداعی کند و نه مانند نوع سولفات کلسیم سنگین است که بار مرده ساختمان را مخصوصاً در طبقات افزایش دهد  .

کفپوش :

از خواص کفپوش HPL میتوان به : ضد خش بودن ، آنتی استاتیک بودن ، ضد حریق بودن ، ضد سایش بودن ، ضد اسید بودن و مقاوم در برابر نیروی های غلطکی و رانشی اشاره کرد . این خواص باعث شده است تا HPL به عنوان اولین گزینه مورد استفاده قرار گیرد . با توجه به خواص گفته شده  در کف کاذب آلومینیومی به دلیل مقاومت پایین تایل ها در برابر بار متمرکز نمیتوان از کفپوش HPL استفاده نمود و چنانچه از این کفپوش استفاده شود کفپوش دچار ترک خوردگی و شکستگی میشود و بر روی تایل های آلومینیومی فقط میتوان از کفپوش های PVC  استفاده نمود . بنابراین کف کاذب فولادی با روکش HPL گزینه مناسبتری نسبت به دیگر محصولات موجود در بازار میباشد .