بررسی و مقایسه کف کاذب لگراند و نگاهی به نقاط ضعف و قدرت این محصول

همانطور که میدانید کف کاذب لگراند محصول کشور فرانسه میباشد و جز محصولات برند دار محسوب میشود ولی همیشه خرید یک محصول برند تنها دلیل بر انتخاب آن نمیتواند باشد بسیاری از محصولات که دارای برند هستند در پشت اسم و رسمی که دارند یکسری معایبی هم دارند که به واسطه برند بودن مشتری با آنها توجه نمیکند.

در اینجا ما به چند نمونه از این معایب والبته به چند نمونه از مزایای کف کاذب لگراند میپردازیم

  • پایه ها : همانطور که مشخص است پایه ها از جنس پلاستیک مخصوصی ساخته شده است که بسیار قطور میباشد و با توجه به اینکه هر 22 سانتیمتر یک پایه با چنین قطری قرار میگیرد عملا فضای مناسب و راحتی عمل در زیر کف کاذب لگراند بسیار محدود خواهد شد
  • تحمل بار گسترده و بار متمرکز : با توجه به اینکه تایل های کف کاذب لگراند از یک ورق استیل تشکیل شده است میتوان حتی بدون بررسی تست فشار به این نتیجه رسید که از تحمل بار گسترده و بار متمرکز کمتری نسبت به کف کاذب فولادی که با دو لایه ورق فولادی با ضخامت یک میلیمتر که درون آن مسلح به سیمان مخصوص است برخوردار باشد .
  • کفپوش : محصول کف کاذب لگراند بدون کفپوش میباشد و یک هزینه اضافی به مصرف کننده تحمیل میکند تا مجبور به خرید کفپوش بصورت مجزا نماید در حالتی که کف کاذب فولادی با روکش HPL و یا PVC عرضه میشوند .
  • ابعاد کوچک تایل : ابعاد تایل ها در این محصول 225×225 mm میباشد که ابعاد کوچکیست و در یک سطح وسیع کف کاذب شما با تعداد زیادی تایل کوچک پوشیده شده هرچه تعداد تایل ها زیاد باشد رگلاژ کف هم سختتر خواهد بود . اگر شما نیاز به تعمیرات یا دسترسی به زیر کف کاذب را داشته باشید باید تعداد بیشتری تایل کف کاذب را بردارید و در نهایت دوباره پس از اتمام کار باید تایل ها را سر جای خود قرار دهید و ممکن است رگلاژ کف را رعایت نکنید و کف ناتراز بسته شود در صورتیکه تایل کف کاذب فولادی به ابعاد 600×600  mm میباشد و دارای استرینگر که پایه ها را به هم متصل میکند و شما پس از برداشتن تایل نیازی به تنظیم کردن مجدد پایه ها نخواهید داشت چون استرینگر ها اجازه بهم خوردن پایه ها و تراز کف را نخواهند داد در صورتی که کف کاذب لگراند دارای استرینگر نمیباشد و پس از برداشتن تایل ها کاملا از رگلاژ خارج میشوند .
  • لوازم جانبی : هر چند داشتن لوازم جانبی یک مزیت محسوب شود ولی در قیمت تمام شده کالا تاثیر منفی میگذارد .
  • وزن سبک : سبک بودن یک مزیت است که در ساختمان ها باید رعایت شود ولی شما در هنگام راه رفتن بر روی کف کاذب لگراند کاملا متوجه این موضوع میشود که بر روی یک سطح کاذب در حال قدم زدن هستید و زیر پایتان خالی است و این حس چندان خوب نیست .
  • قیمت : با توجه به تمامی مزایای کف کاذب فولادی که در مقایسه با کف کاذب لگراند بررسی شد قیمت این محصول تقریبا نصف قیمت کف کاذب لگراند است و چنانچه کف کاذب لگراند را خریداری نمایید شما تقریبا پول برند پرداخته اید با کارایی کمتر !! و در ادامه هم باید برای تکمیل کار خود باید هزینه های جانبی پرداخت نمایید تا کف کاذب مورد نیاز پروژه را تهیه کرده باشید .