ویژگی کف کاذب اتاق سرور ، دیتاسنتر و محیطهایی با تجهیزات کامپیوتری چیست ؟

  • کمترین میزان عبور گرد و خاک از درزهای بین تایل ها : بصورتی که یک ویژگی کف کاذب اتاق سرور میبایست دارای نوار آببندی پی وی سی باشد و این نوار باید به نحوی قرار گیرد تا مانع از ورود هر گونه گرد و خاک به زیر کف کاذب شود.
  • از دیگر ویژگی کف کاذب اتاق سرور کمترین میزان اتلاف برودت هوا در مناطق عبور کابل ها میباشد.  در اتق سرور های امروزی به دلیل استفاده از سیستم تهویه هوا از زیر کف کاذب این نکته که کف کاذب عایق حرارتی باشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است لذا بهتر است از کف کاذبی استفاده شود که برودت ایجاد شده در زیر آن مخصوصا در مکان هایی که کابل های برق و دیتا رد شده اند  اتلاف نشود .
  • کنترل استاتیک که منجر به ممانعت در تخلیه بار الکتریکی خواهد شد . همانطور که میدانید عدم تخلیه بار الکتریکی خطریست که همیشه دیتاسنتر ها را تهدید میکند . پس این ویژگی کف کاذب اتاق سرور غیر قابل چشم پوشی خواهد بود .
  • ضد حریق بودن : از دیگر خطراتی که دیتا سنتر را تهدید می کند خطر آتش سوزی میباشد . لذا از دیگر ویژگی کف کاذب اتاق سرور ضد حریق بودن آن است بطوری که تایل ها از قسمت زیرین با رنگ اپوکسی پوشش داده شده اند . رنگ اپوکسی که بصورت پودری سطح زیرین تایل را پوشانده است باعث میشود تا تایل ها در برابر آتش که احتمال ایجاد آن بیشتر از زیر کف کاذب است مقاومت بیشتری از خود نشان دهند .
  • ضد خش بودن : در دیتاسنتر ها و اتاق سرور به دلیل وجود دستگاه های سنگین نظیر رک و یا UPS و احتمال جابجایی آنها بر روی کف کاذب ، بهتر است تایل های کف کاذب با کفپوش HPL که ضد خش میباشد پوشانده شوند .